Aktualności 

Wydarzenia w naszym centrum.

Afficher 12 par page Page 1/21

Kosmiczna Arkadia - Dzień Dziecka

W weekend 28-29 maja zapraszamy Państwa na event z okazji Dnia Dziecka, którego motywem przewodnim jest kosmos. 

Podczas dwóch dni na najmłodszych czekać będzie szereg edukacyjno-rozrywkowych atrakcji, zachęcających do nauki przez zabawę. Celem „Kosmicznej Arkadii” jest zapewnienie dzieciom i ich rodzicom pozytywnych i niecodziennych doświadczeń. 

Dzięki przygotowanym atrakcjom „Kosmicznej Arkadii” uczestnicy poczują się jak prawdziwi astronauci – odbędą galaktyczny lot dzięki żyroskopowi, wytężą koncentrację przy użyciu Mind Flex, a także spróbują swych sił w obronie planety w interaktywnej grze. Uczestnicząc w wydarzeniu każdy będzie mógł odwiedzić planetarium, poznać tajniki i receptury kuchni molekularnej i dowiecieć się kim jest i co robi kosmonauta. 

„Kosmiczną Arkadię” odwiedzi Pan Mirosław Hermaszewski, jedyny Polak w historii, który odbył lot w kosmos. Wśród atrakcji znajdzie się także wspólna lektura „Małego Księcia” oraz edukacyjna gra, a w strefie eventu – kreatywne zabawy dla najmłodszych oraz quizy i konkursy. 

Zapraszamy całe rodziny z dziećmi!

Regulamin konkursu i gry, organizowanych w ramach wydarzenia znajduje się TUTAJ.
Regulamin korzystania ze strefy wydarzenia znajduje się TUTAJ.

Przy evencie współpracujemy z:
partnerzy

Otwarcie salonu Converse

31 marca Converse otworzył swój pierwszy monobrandowy salon w Polsce – w Arkadii. Sklep z pełną kolekcją marki znajduje się na I piętrze.
Już od czwartku 31 marca, fani marki Converse mają dostęp do limitowanych kolekcji swoich ulubionych sneakerów, szerokiego wyboru odzieży oraz akcesoriów, które jak dotąd nie były dostępne na tak szeroką skalę w jednym miejscu.
Ponad 100 różnych modeli dla mężczyzn, kobiet i dzieci – w tym Chuck Taylor All Star, CONS, Jack Purcell, oraz wiele innych kolekcji powstałych w ramach wyjątkowych kooperacji Converse ze znanymi designerami, artystami czy domami mody. Ponadto w sklepie dostępne są premierowe modele Converse Chuck Taylor All Star II.
To pierwszy sklep marki w Polsce – dla wszystkich tych, którzy odwiedzą go w weekend 2-3 kwietnia Converse przygotował specjalne atrakcje.

RECYKLING ZABAWEK W ARKADII

Na I poziomie Arkadii w pobliżu placyku dla dzieci stanął punkt recyklingu zabawek. To część międzynarodowego projektu YOU.COM, „Creative Recykling Methods and Recykling Potentialities”, poświęconego najlepszym światowym praktykom w recyklingu.

W ramach projektu organizowanego przez Fundację Instytut Innowacji dzieci zachęcane są do oddania swoich zabawek, których już nie używają, innym potrzebującym dzieciom. Zabawki, które trafią na stoisko-kontener w naszym centrum, zostaną przekazane potrzebującym dzieciom z domów dziecka w Polsce oraz organizacjom polonijnym, działającym na terenach byłego Związku Radzieckiego.

Ważną częścią projektu jest edukacja. Wolontariusze Fundacji prowadzą zajęcia z recyklingu, uczą również jak można wykorzystać różne materiały i zrobić kreatywną zabawkę z niepotrzebnych przedmiotów lub opakowań, a także naprawić starą zabawkę i dać jej „drugie życie”.

Plastic is fantastic

Przyjdź do Arkadii 28-29 maja w godz.12.00-18.00 i zobacz, co ciekawego możesz stworzyć z plastiku, który chciałbyś wyrzucić.

Otwarcie salonu Aren'Art

Zapraszamy na poziom I do nowo otwartego salonu Arent'Art, oferującego szeroki asortyment biżuterii brylantowej, złotej i srebrnej.