Aktualności 

Wydarzenia w naszym centrum.

Afficher 12 par page Page 1/21

Bezpieczny powrót do szkoły - piknik policyjny przed Arkadią

W sobotę 27 sierpnia w godzinach 11.00 – 18.00 na arkadyjskich trawnikach odbędzie się kolejna edycja wielkiego pikniku policyjnego. Miasteczko ruchu drogowego, prezentacja psów i policyjnego sprzętu, symulator jazdy samochodem rajdowym oraz konkursy z nagrodami – to tylko niektóre atrakcje zaplanowane na ostatnią sobotę wakacji.

Policjanci zaprezentują dzieciom i młodzieży swój sprzęt – na arkadyjskich przestrzeniach zostaną ustawione samochody policyjne, motocykle, łódki, quady, a nawet cały mobilny posterunek. Dodatkową atrakcją będą pokazy pracy robota pirotechnicznego.

Przed arkadyjskimi gośćmi również zaprezentują się policyjne psy i konie. Policjanci opowiedzą, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w drodze do szkoły i w podróży. Podczas imprezy odbędą się konkursy, w których przewidziano wiele atrakcyjnych nagród, ufundowanych przez najemców Arkadii.

Uczestnicy tegorocznego pikniku, będą mogli poczuć się jak prawdziwi kierowcy rajdowi, próbując swoich sił na symulatorze jazdy samochodem rajdowym. Podczas wydarzenia promowana będzie kampania społeczna „Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej”, której głównym celem jest promowanie wzajemnej życzliwości i zrozumienia w komunikacji miejskiej.

Na pikniku pojawi się również Straż Pożarna oraz autobus MZA, w którym będzie można wziąć udział w zajęciach edukacyjnych. Miasteczko Ruchu Drogowego oraz warsztaty edukacyjne Radia Kolor i pokaz pierwszej pomocy ELE TAXI – to kolejne z atrakcji sobotniego pikniku.

Akcja, organizowana przez Arkadię i Komendę Stołeczną Policji już po raz szósty, będzie połączeniem doskonałej zabawy i edukacji – dzieci i ich rodzice uzyskają szereg cennych porad odnośnie zachowania bezpieczeństwa w różnych życiowych sytuacjach: w szkole, w podróży czy podczas zakupów.

OTWARCIE SALI ZABAW FIKOŁKI

Zapraszamy do nowej sali zabaw dla dzieci Fikołki na poziomie 2.
Główna atrakcja obiektu to ścianka wspinaczkowa z 12 torami do wspinania. Dzieci mogą skorzystać z labiryntu z torem przeszkód, z boiska do piłki nożnej i koszykówki oraz kilku zjeżdżalni. Ponadto do dyspozycji najmłodszych jest kącik malucha, znajdujący się tuż obok kawiarni, skąd rodzice mogą obserwować swoje pociechy. W asortymencie kawiarni znajdują się przekąski, desery, naleśniki, gofry, kawa, herbata i inne napoje.

Otwarcie Camaïeu

Serdecznie zapraszamy na poziom 1 do salonu Camaïeu w nowej odsłonie.

Otwarcie salonu New Look

Zapraszamy na poziom 1 do nowo otwartego salonu New Look.

Sklep znajduje się między lokalami Converse a United Colors of Benetton.

RECYKLING ZABAWEK W ARKADII

Na I poziomie Arkadii w pobliżu placyku dla dzieci stanął punkt recyklingu zabawek. To część międzynarodowego projektu YOU.COM, „Creative Recykling Methods and Recykling Potentialities”, poświęconego najlepszym światowym praktykom w recyklingu.

W ramach projektu organizowanego przez Fundację Instytut Innowacji dzieci zachęcane są do oddania swoich zabawek, których już nie używają, innym potrzebującym dzieciom. Zabawki, które trafią na stoisko-kontener w naszym centrum, zostaną przekazane potrzebującym dzieciom z domów dziecka w Polsce oraz organizacjom polonijnym, działającym na terenach byłego Związku Radzieckiego.

Ważną częścią projektu jest edukacja. Wolontariusze Fundacji prowadzą zajęcia z recyklingu, uczą również jak można wykorzystać różne materiały i zrobić kreatywną zabawkę z niepotrzebnych przedmiotów lub opakowań, a także naprawić starą zabawkę i dać jej „drugie życie”.

LEGO® WYSPA KREATYWNOŚCI

Od 1 do 8 września Arkadia zapraszamy na wielką rodzinną zabawę z marką LEGO. „LEGO® Wyspa kreatywności” to event, podczas którego najmłodsi goście Arkadii będą mogli całymi dniami bawić się klockami i budować wszystko, co podpowie im wyobraźnia. 

Po przekroczeniu magicznego portalu dzieci znajdą się w różnych strefach: Wyspa pomysłów, LEGO® NEXO KNIGHTS™, LEGO® NINJAGO, LEGO® Friends, LEGO® City, LEGO® DUPLO® i LEGO® Video Games, gdzie będą mogły bawić się produktami LEGO i brać udział w licznych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Z kolei dla rodziców w strefie LEGO DUPLO odbędą się warsztaty, podczas których dowiedzą się, jak dzięki zabawie klockami LEGO DUPLO mogą wspierać już od najmłodszych lat wszechstronny rozwój swoich dzieci: motoryczny, emocjonalny i społeczny, wzmacniając przy tym ich kreatywność i wiarę we własne siły.

Fundatorzy nagród

Zaczytana ławka

28 sierpnia o godz. 11:00 Arkadia wraz z Fundacją Zaczytani.org zaprasza na spotkanie z Mikołajem Roznerskim oraz Agnieszką Sienkiewicz - parą znaną z serialu „M jak miłość". Aktorzy przeczytają najmłodszym fragmenty „Słonia Elmera". Ponadto na dzieci czekać będzie szereg atrakcji: teatrzyk „Bolek i Lolek", warsztaty kreatywne oraz animator w stroju „Słonia Elmera".

Wspólne czytanie z Mikołajem Roznerskim odbędzie się przy dekoracyjnej ławce w kształcie książki, która stoi przed Arkadią w ramach projektu "Zaczytane ławki". Jego celem jest stworzenie szlaku literackiego składającego się z 15 ławek, z których każda nawiązuje do dzieł literatury polskiej, bajek oraz baśni. Ławki zlokalizowane w prestiżowych miejscach w Warszawie wnikają w tkankę miasta, promując czytelnictwo i Wielką Zbiórkę Książek. Również na terenie Arkadii gromadzone są książki przekazane przez klientów na rzecz dzieci przebywających w szpitalach.

Wszystkich, chcących wesprzeć zbiórkę, zapraszamy do recepcji, gdzie stanął regał, dedykowany akcji zbierania książek.

Otwarcie salonu TALLINDER

Zapraszamy na poziom 1 do nowo otwartego salonu TALLINDER

Otwarcie salonu Converse

Zapraszamy na poziom 1 do nowo otwartego salonu Converse.