4 powody, dla ktorych nie masz w co się ubrac

"Nie mam się w co ubrać" to zdanie, które bardzo często wypowiadają kobiety stojąc przed swoją szafą. Agnieszka, którą niedawno poznałam, zmagała się z tym "problemem” od bardzo dawna. Najczęściej kierowała to zdanie do swojego męża, który zaproponował jej skorzystanie z bezpłatnego przeglądu garderoby przez stylistę (usługa dla posiadaczy Karty Stałego Klienta CH Arkadia).

Stwierdzenie „nie mam się w co ubrać” usłyszałam nie tylko od Agnieszki, ale wielu innych klientek. Powodów, dla których wydaje Ci się, że nie masz w co się ubrać może być przynajmniej kilka. Oto najczęstsze z nich:

1. Ubrania nie pasują do Twojego stylu Przegląd szafy to spotkanie, podczas którego nie tylko selekcjonuję Twoje ubrania, ale także analizuję styl pasujący do Twojej sylwetki oraz osobowości. Często w szafach kobiet widzę ubrania w różnych stylach, które są wynikiem zakupów pod wpływem emocji. Warto pamiętać, że w ten sposób gromadzimy rzeczy, które do nas nie pasują, a otwierając szafę widzimy totalny miszmasz i odczuwamy dyskomfort, który najprościej opisuje pytanie – „w co się dzisiaj ubrać?”

2. Zbyt duża ilość ubrań Chociaż szafa pęka w szwach, często nie mamy pomysłu na ciekawą stylizację. W tym przypadku godnym polecenia rozwiązaniem jest np. garderoba kapsułowa, w której znajdziemy mniejszą ilość ubrań, lecz takich, które możemy zestawiać ze sobą w dowolny sposób. Posiadając taka garderobę wystarczy tylko niektóre z jej elementów wymienić co dwa sezony. Warto kierować się zasadą: „nie ilość, lecz jakość”.

3. Zbyt mała ilość ubrań Problem dotyczący najczęściej osób, które nie lubią zakupów i robią je tylko raz na jakiś czas – najczęściej wtedy, gdy zmusza ich do tego sytuacja, np. uroczystość czy nowa praca. W taki sposób zawartość garderoby staje się nieprzemyślana i pokazuje, że nie myślimy o swoim stylu w szerszej perspektywie. Zarówno w tym, jak i poprzednich przypadkach, warto zastanowić się nad bezpłatną usługą zakupów ze stylistą, która dostępna jest na stronie Arkadii.

4. Brak ubrań bazowych Ostatni, ale zarazem najczęstszy powód przez który stwierdzasz, że nie masz w co się ubrać. Ubrania bazowe to takie, które stanowią uzupełnienie Twojej stylizacji. Mogą to być np. czarne cygaretki przed kostkę, skórzana kurtka – tzw. ramoneska czy tshirt w kolorze szarym, białym czy czarnym.