Jak kupować mądrze na wyprzedażach

Podczas przeglądu garderoby u klientów Arkadii (usługa dostępna z Kartą Stałego Klienta Arkadii) właściwie za każdym razem w ich szafach napotykam ubrania z metkami, które kupili na promocji, w gorącym okresie wyprzedażowym, a których nigdy nie wykorzystali w swoich stylizacjach. Dlatego trzymanie się kilku złotych zasad, kiedy rozpoczynasz swoje wyprzedażowe łowy, pozwoli uchronić Cię przed nietrafionymi, przypadkowymi zakupami.

Przegląd szafy. Idealnie byłoby skorzystać ze wspominanej powyżej usługi przeglądu garderoby ze stylistką, jeśli jednak nie zaplanowałaś tego wcześniej, spróbuj sama przejrzeć zawartość swojej szafy. Przede wszystkim przymierz ubrania, które rzadko lub wcale nosisz i odrzuć te, które są za małe, zniszczone lub słabej jakości i m.in. dlatego rzadko je wybierasz.

Lista przed zakupami. Przed wybraniem się na zakupy sporządź listę „must have”, bo wyprzedaże to doskonały czas na zakup ubrań z wyższej półki. To może być dobra skórzana kurtka, płaszcz „prochowiec” czy klasyczne wysokiej jakości cygaretki, szal z kaszmiru lub ponadczasowe mokasyny z miękkiej skóry etc.

Mapa zakupowa. Bieganie po wszystkich sklepach centrum handlowego jest nie tylko wyczerpujące, ale i zakłada odwiedziny w sklepach przypadkowych. W pierwszej kolejności odwiedź te sklepy, które lubisz oraz te, które należą do marek premium i trzymaj się swojej listy zakupowej.

Wygodny strój. Sportowe, wygodne buty i prosta sukienka to najmniej problematyczny strój podczas letnich wyprzedaży. Sprawna zmiana ubrania w przymierzalni, kiedy mamy przed sobą wizję odwiedzenia kilku sklepów, to jedna z podstawowych spraw.

Zasady sklepów. Pamiętaj, że każdy sklep ma własna politykę zwrotów. W okresie wyprzedażowym na zwrot produktów przecenionych możesz mieć nie miesiąc (jak to z reguły bywa) a na przykład tylko 2 tygodnie. Warto zapytać sprzedawcę także zasady zwrotu towaru – niektóre sklepy zwracają pieniądze na karty podarunkowe a więc nie otrzymujesz zwrotu na konto.

Trendy. Przed zakupami przejrzyj magazyny modowe i zwróć uwagę na trendy, które będą modne także w kolejnym sezonie. Trendy, które pojawiają się i znikają w ciągu kilku tygodni, nie są warte miejsca w Twojej garderobie i stylu.

Angelina Felchner, stylistka i doradca ds. wizerunku