Jak się modnie ubrać za małe pieniądze?

Czy możemy świetnie wyglądać, być modnie ubrane i w dodatku za relatywnie niewielkie pieniądze? Oczywiście! Nie potrzeba do tego drogich markowych rzeczy, najważniejszy jest styl.

Do dzisiejszego tematu zainspirowała mnie Alicja, którą poznałam podczas Przeglądu szafy, usługi bezpłatnie dostępnej w Arkadii. Alicja często wydawała znaczne sumy na ubrania, wychodząc z założenia, że droga sukienka zawsze oznacza stylowe ubranie. Tymczasem niestety jedno z drugim niekoniecznie idzie w parze. W popularnych sieciówkach możemy stworzyć całą stylizację, która będzie i nowoczesna, i stylowa, i robiąca niezłe wrażenie. A w dodatku nie będzie dużo kosztować!

A zatem – jak się modnie ubrać za małe pieniądze:

Przegląd szafy – to podstawa przed zakupami. Często korzystamy ze swojej garderoby machinalnie – na co dzień wybieramy wciąż te same ubrania i zestawy, na część rzeczy zupełnie nie zwracając uwagi. Tymczasem trendy powracają i może się okazać, że mamy w swojej szafie świetne ciuchy, które możemy odkryć na nowo budując z nich ciekawe zestawy. Pomoże Ci w tym stylistka Arkadii – która zrobi bezpłatny przegląd garderoby w Twoim domu – wystarczy założyć Kartę Stałego Klienta Centrum Handlowego Arkadia i wybrać termin spotkania na stronie www.arkadia.com.pl.

Wyprzedaże – poza sezonowymi wyprzedażami, podczas których możesz kupić rzeczy najwyższej jakości w wyjątkowo niskich cenach, niektóre sieciowe marki przez cały rok prowadzą wyprzedaż określonego asortymentu. Dodatkowo warto polować na okazje – na przykład drugą lub trzecią rzecz możemy kupić za połowę ceny lub otrzymać gratis (najczęściej jest to najtańsza z tych, które planujemy kupić, ale i tak bardzo się to opłaca).

Inwestuj w Basic – dział Basic to ubrania, które musimy mieć w szafie. I tak dla przykładu – biały t-shirt, czarne rurki i prosta marynarka typu blezer zbudują nam całą stylizację.

Nie kupuj pod wpływem emocji – najsłabsze nasze wybory modowe dokonywane są pod wpływem chwili, czyli kupujemy coś, czego zupełnie nie potrzebujemy. Często podczas Przeglądu szafy spotykam rzeczy z nieodczepionymi jeszcze metkami, kupione nie wczoraj, ale rok czy dwa lata temu, jednym słowem – na te zakupy zostały zmarnowane pieniądze.

Zakupy ze stylistą – najprostszy i najprzyjemniejszy sposób robienia zakupów to skorzystanie z porady eksperta, czyli osobistego stylisty. Dodatkowo jest to usługa całkowicie darmowa. Możesz z niej skorzystać, podobnie jak z Przeglądu szafy, logując się na stornie Arkadii i zamawiając Kartę Stałego Klienta