Jak ubrać dziecko do szkoły

Nowy rok szkolny coraz bliżej. Każdy rodzic chce, aby jego dziecko prezentowało się schludnie i ładnie. Na co zatem postawić, wybierając strój dla swojej pociechy na rozpoczęcie roku szkolnego? Jak skompletować garderobę, którą nasze dziecko będzie nosiło codziennie do szkoły?

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Warto zakupić ubranie, które przyda się częściej, niż tylko podczas jednej okazji. Dobrym rozwiązaniem jest połączenie uniwersalnych elementów garderoby, tak, aby po rozdzieleniu poszczególnych ubrań zbudować nowe zestawy, które świetnie sprawdzą się na co dzień.

Główna zasada w modzie dziecięcej brzmi - wygoda, bo nie ma nic gorszego dla dziecka niż sztywna, krępująca ruchy biała koszula.

Przy doborze stroju wiele zależy od placówki, do której uczęszcza dziecko. Jeśli nie obowiązują w niej mundurki, postaw na klasykę w galowym wydaniu. Dla chłopca najlepiej sprawdza się:

  • Ciemne spodnie (nie musza być czarne, granat, szarości sprawdzą się równie dobrze)
  • Biała koszula
  • Opcjonalnie marynarka lub garnitur

W przypadku dziewczynki warto wziąć pod uwagę podobne rozwiązanie – granatowa lub czarna spódniczka i biała koszula.

To podstawa, która sprawdzi się zawsze.

1 września to wyjątkowy dzień dla każdego ucznia, dlatego trampki lub sportowe obuwie tego dnia będzie wyjątkowo nie na miejscu.

MODA DO SZKOŁY

Jeśli Twoje dziecko lubi zakupy, róbcie je wspólnie. Warto posłuchać naszej pociechy i pozwolić jej wybrać kolory, wzory etc. Kto wie, może rośnie nam przyszły projektant lub stylista? J

To, na co warto zwrócić uwagę to wielowarstwowość. Nieodzownym od kilku sezonów elementem garderoby są kurtki typu bomber jacket. Szalenie modne i wygodne. Można je wykorzystać jako wierzchnie okrycie na bluzę lub koszulę. Najciekawsze mają kolor zielony, czarny i pudrowy.

Spodnie rurki to kolejny must have dziecięcej garderoby do szkoły. Wybierz model z dużą ilością elastyny, co zapewni lepsze układanie na sylwetce i dużą swobodę ruchów. Najlepiej dwie lub trzy pary w kolorach – klasyczny jeans (granat), szary i czarny.

Bluza może być niebanalna, jeśli wybierzemy taką, która ma ciekawy wzór lub napis. Dodatkowo urozmaici dziecięca stylizację. Łączymy ją nie tylko ze spodniami, ale i spódniczkami.

Koszule w kratę to nie tylko kultowy wzór w garderobie dorosłych, ale i dzieci. Zarówno w przypadku dziewczynek jak i chłopców. Można nosić je pod bluzą (warto wówczas wypuścić je dołem, aby były widoczne) lub przewiązać wokół bioder.

Buty powinny być możliwie najlepszej jakości, aby zapewniały komfort wciąż rosnącej stopie. Wizualnie dobrze prezentują się te z grubszą podeszwą.