Jak ubrać się mając duży biust?

Posiadaczki dużego biustu, które poznaje podczas przeglądu szaf, rzadko bywają zadowolone ze swojego niewątpliwego atutu. Pomimo, że ich okazały biust jest powodem zazdrości koleżanek, same uważają to za zmorę.

To, na co trzeba szczególnie uważać to cienka granica pomiędzy stylizacją ze smakiem a wulgarnością. Niestety w przypadku obfitego biustu bardzo łatwo o ten drugi efekt.

Biustonosz. Wielu kobietom może wydawać się oczywiste, że dobry stanik to podstawa, ale z doświadczenia wiem, że wiele kobiet wciąż nie docenia potęgi dobrze dobranego biustonosza. Odpowiednio dopasowany dba o zachowanie sprężystości biustu i nie pozwala skórze rozciągnąć się. Nie tylko utrzyma biust w świetnej kondycji, ale wszystkie bluzki, sukienki, koszule będą po prostu lepiej leżały.

Dekolt. Dekolty w szpic, tzw. „V”, to najlepsze rozwiązanie dla dużych biustów. Warto pamiętać, że ważne są również materiały, które nosimy – zbyt cienkie, opinające, z połyskiem etc. sprawią, że biust będzie prezentował się niekorzystnie.

Fason. Staraj się dobierać ubrania dopasowane w biuście. Workowate fasony optycznie dodają nie tylko obfitości w biuście, ale i dodatkowych kilogramów.

Talia. Staraj się podkreślać talię. Z dużym biustem najlepiej budować jest sylwetkę klepsydry. Możesz też wypróbować gorsety, które świetnie nadają się do tej roli.

Rękaw. To, czego powinnaś unikać to bluzki oraz sukienki bez rękawów, które najczęściej są zabudowane przy szyi. Jeśli jednak zdecydujesz się na model bez rękawa wybierz z głębokim dekoltem i szerokimi ramiączkami. Idealny jest rękaw kończący się za łokciem, czyli popularna długość 3/4.

Długość. Kluczowa jest także odpowiednia długość. W przypadku okryć wierzchnich, typu narzutki i płaszcze, najlepsze będą te kończące się tuż przed kolanem. Długość do połowy uda jest najmniej korzystna. Sukienki wybieraj takie, które delikatnie zakrywają kolana (z reguły kolana są słabym punktem sylwetki i poszerzają ją).

Torebka. Często powtarzanym błędem jest noszenie torebki z długim paskiem w poprzek, czyli przecinając biust. Wygląda to fatalnie, gdyż pasek w bardzo nieatrakcyjny sposób rozdziela biust. Wybieraj torebki na krótszym oraz grubszym pasku i noś na ramieniu lub w ręku.

Biżuteria. Zadanie biżuterii przy dużym biuście jest proste – ma wysmuklić całą sylwetkę. Kolczyki wiszące, długie, pionowe są mile widziane. Naszyjniki długie z wisiorem również pomogą. Uważaj na modne kolie i okrągła biżuterię, w przypadku dużych piersi nie sprawdzi się.