Jak wygląda przegląd szafy ze stylistką?

Pytanie, które przed spotkaniem ze mną zadają mi klienci, najczęściej brzmi – jak się przygotować do przeglądu szafy? Jak wygląda takie spotkanie?

Detoks szafy to nie lada wyzwanie dla osób, które przyzwyczajone są do tzw. chomikowania ubrań przez lata. A to z sentymentu, a to szkoda „bo tylko raz na sobie miałam”, a to może jeszcze się przyda itd. itp. Powód zawsze się znajdzie. Tymczasem przegląd szafy ze stylistą to świetna okazja, by pozbyć się wszystkich tych ubrań i dodatków, które zabierają nam przestrzeń w szafie i wprowadzają zamęt do naszego stylu, gdyż po prostu do nas nie pasują.

Przed wizytą

Bardzo ważne jest, abyś wyciągnęła z szafy wszystkie rzeczy, nie tylko te, które służą Ci w danym sezonie. Do przejrzenia jest wszystko – od letnich sukienek, po zimowe płaszcze i buty. To samo dotyczy dodatków – torebki, szale, biżuteria, okulary.

Lustro – jeśli nie masz w domu lustra, w którym możesz zobaczyć całą sylwetkę, to postaraj się takowe zorganizować. Dzięki temu będziemy mogły na miejscu omawiać fasony, które przymierzasz. Wyraźnie zobaczysz, co jest dobre, a co niekoniecznie odpowiednie dla Twojej sylwetki.

Kartony, worki – wszystko, co nie przejdzie selekcji, musi gdzieś wylądować. Tym miejscem może być karton, worki na śmieci. Po selekcji możesz oczywiście przekazać ubrania dalej, np. którejś ze zbierających odzież pomagających fundacji. Jeśli uznasz, że masz sporo ubrań, pamiętaj, by kartonów lub worków było odpowiednio więcej.

Czas

Czas trwania przeglądu szafy jest bardzo zróżnicowany. Dużo zależy od tego, ile ubrań przeglądamy, od ilości Twoich pytań etc. Dobrze zarezerwować sobie minimum 3 godziny. Bywa, że przegląd szafy przedłuża się do 5 – 6 godzin.

Spotkanie

Na początku spotkania rozmawiamy, poznaję Cię – kim jesteś, czym się zajmujesz, jakie są Twoje dylematy modowe. Dużo rozmawiamy o kolorach i fasonach. Nie mierzymy wszystkiego, ale tylko to, do czego mam wątpliwości. Z częścią ubrań będziesz musiała się pożegnać – niewłaściwy fason, znoszona rzecz (umówmy się, nawet domowy dres powinien być atrakcyjny) itp.

Po selekcji ubrań ustalamy mocne punkty Twojej szafy – to mogą być na przykład genialne buty, których masz dużo, które lubisz kupować i nie ma potrzeby kupowania natychmiast kolejnych. Na końcu robimy listę zakupów, czyli wszystkiego, co powinnaś sukcesywnie kupować. Możesz z gotową listą udać się na zakupy ze stylistą Arkadii (usługa, podobnie jak „Przegląd szafy”, jest bezpłatna, dostępna z Kartą Stałego Klienta).