Jak wyglądać na wyższą nie nosząc obcasów

W pracy stylistki często spotykam kobiety, które chciałyby optycznie dodać sobie kilku centymetrów. O ile problemu nie ma, kiedy decydujemy się na wysokie obcasy, o tyle większość znanych mi kobiet świadomie rezygnuje ze szpilek. Czasami powodem jest czysta wygoda, komfort, którego wysoka szpilka nie daje, a czasami powody są natury czysto zdrowotnej. Jednak jakie by owe pobudki nie były, warto poznać triki, dzięki którym można „urosnąć” w kilka sekund.

Monokolorystyczne stylizacje

Stylizacja w jednym kolorze to często wykorzystywany trik na czerwonym dywanie. Na przykład czerwień od stóp do głów. Nie tniemy sylwetki kolorem i od razu jesteśmy wyższe. Jeśli dodamy do tego spodnie z rozszerzaną nogawką z lejącego się materiału do samej ziemi, to szyk i smukłość gwarantowana.

Spodnie z wysokim stanem

Dzisiaj w większości sklepów znajdziemy modele high rise, czyli spodnie z wysokim stanem powyżej pępka. Jest to najlepszy model jeansów dla niskich pań. Wydłużają nogi i przy okazji ukrywają tzw. „boczki”, czyli stanowią totalne przeciwieństwo do biodrówek.

Długość spodni

Od lat w przymierzalniach unaoczniam klientkom, jak długość spodni wpływa na proporcje i lekkość sylwetki. Z reguły widzę zdziwienie, jakie maluje się na ich twarzach, kiedy podwijam nogawki do długości 7/8, czyli tuż przed kostkę. Większość kobiet przekonana była, iż działa to na odwrót – skraca całą figurę. Tymczasem kiedy zrobimy zdjęcie z podwinięciem i bez niego od razu zauważamy różnicę. Co może być dodatkowym asumptem, by stosować ten patent – wykorzystuje go także Sarah Jessica Parker, która mierzy zaledwie 160 cm. W jednym z wywiadów zdradziła, że – „Przez długi czas podwijałam dżinsy. Jestem bardzo, bardzo niska, a to jest trochę taki zabieg psychologiczny. Czuję się wyższa, kiedy podwinę nogawki spodni i wyglądam na wyższą, ponieważ spod spodni wystaje mi kawałek skóry. To jest trochę dziwne, bzdurne i śmieszne, ale właśnie tak się czuję”. I ma rację! J

Biżuteria

Bywa, że kobiety traktują temat biżuterii jako nieistotny – nie lubią, nie noszą i na tym koniec tematu. Tymczasem odpowiedniej długości wisior wydłuża sylwetkę. Odpowiednia długość to ta poniżej linii biustu. Wisior powinien być ciężki, wyrazisty, kształtem nawiązujący do pionowej linii.

Wyprostuj się

Bez prostej sylwetki wszystkie powyższe triki na niewiele się zdadzą. Wyprostowana postawa sprawia, że wydajemy się znacznie wyższe, a przy okazji ubrania od razu lepiej się na nas prezentują.

Angelina Felchner, stylistka i doradca ds. wizerunku