Jakie kolory dla rudowłosej?

Rudowłose dziewczyny często zachwycają odcieniami swoich fryzur. Są wyraziste i mają charakter.

W latach 40. ubiegłego wieku najsłynniejszą przedstawicielką kobiet o ognistej barwie włosów była aktorka Rita Hayworth. Współcześnie słynne rudowłose to między innymi: charyzmatyczna wokalistka Florence Welch, dziennikarka Grace Coddington, projektantka Vivienne Westwood czy aktorka Julianne Moore. Panie te poza rudym kolorem włosów łączy coś jeszcze – wszystkie wypracowały swój własny, indywidualny styl, a kolory odgrywają w nim kluczową rolę. Być może poniższa lista barw, które najbardziej pasują rudowłosym, zainspiruje Cię do eksperymentowania z nowymi odcieniami, na które do tej pory nie zwracałaś uwagi.

Niebieski

Idealny niebieski dla rudowłosych ma odcień kobaltowy lub granatowy – jest głęboki, a przez to także elegancki, dlatego sprawdzi się nie tylko w codziennej modzie, ale też biznesowej. Do pracy zamiast standardowego czarnego kostiumu (spodnie plus marynarka) wybierz granatowy. Dużo ciekawiej też jest łączyć granaty z innymi kolorami, niż czernie.

Neutralne brązy

Chyba nikt tak dobrze nie prezentuje się w różnych odcieniach brązu, jak rude dziewczyny. Kolory ziemi podkreślają ciepłą urodę i tworzą idealny duet z bielami i pomarańczami – na przykład torebką w kolorze soczystego owocu.

Zieleń

Najpopularniejszy z kolorów proponowanych rudowłosym to zielony. W tym sezonie nadal modne są ciemne tonacje zieleni, odcienie takie jak np. szmaragdowe, które pięknie wydobędą kolor włosów. Zielenią, która sprawdzi się na co dzień, będą odcienie khaki, stonowane i delikatne.

Czerwień

Ognista barwa włosów i seksowna czerwień to odważne i zmysłowe połączenie. Szukaj czerwieni wpadających w bordowe tonacje. Jest szlachetna i elegancka. Ciemna czerwień to bardzo dobry pomysł na kolor sukienki wieczorowej.

Biel

Rudym dziewczynom wyjątkowo dobrze jest w bieli. Zwłaszcza jeśli połączą biel z minimalizmem: na przykład prosta, designerska koszula. Czy będzie to czysta biel, czy złamana, zależy od odcienia Twojej cery. Łatwo to sprawdzić przykładając kawałek materiału do twarzy – źle dobrana biel będzie poszarzać cerę, może powodować wydobycie sińców pod oczami, etc. Stań przed lustrem i zrób test lub – jeszcze prościej – wybierz się na zakupy ze stylistą Arkadii (bezpłatna opcja dla posiadaczy Karty Stałego Klienta).