Kolor na wiosnę 2018 - fuksja

Podczas przeglądu szafy u Agnieszki pojawiło się pytanie o kolory, właściwie jeden kolor, który Agnieszka od dawna chciała wprowadzić do swojej stonowanej garderoby. Mianowicie – fuksja. Wskazówki, które zostawiłam Agnieszce – jak nosić fuksję – przydadzą się każdemu, kto myśli o kolorystycznym podkręceniu garderoby na wiosnę.

Nie ma sztywnych reguł noszenia fuksji. Pasuje zarówno blondynkom, jak i brunetkom. W pewnym sensie jest kolorem ponadczasowym; powraca jak bumerang wiosną, chociaż rewelacyjnie sprawdza się także jesienią i zimą w towarzystwie ciemnych barw, wełnianych kaszmirowych tkanin, prezentuje się wówczas bardzo szlachetnie.

Fuksja jest kolorem bardzo energetycznym, ten intensywny odcień różu jest jednym z silniejszych trendów wiosenno-letnich. To kolor bardzo wakacyjny, ale sprawdza się także, kiedy zwyczajnie mamy ochotę poszaleć z kolorem:

Fuksja i pomarańcz lub czerwień

W zależności od pomysłu i naszego stylu możemy fuksji nadać różny charakter. Jeśli zależy nam na energii, kolorze i dobrze czujemy się w intensywnych barwach, to połączenie fuksji z pomarańczą będzie idealne. To może być fuksjowa bluzka i pomarańczowy lub czerwony żakiet. Lub góra stylizacji w mocnym różu, a dół pomarańczowy / czerwony. Jeśli decydujemy się na takie połączenie, warto zadbać o detale. Biżuteria nie może być przypadkowa. Najlepiej w ogóle z niej zrezygnować lub wręcz przeciwnie – wybrać mocną, wyrazistą.

Fuksja i szarości

Nasz energetyczny kolor bardzo dobrze komponuje się z szarością, która jest dla niego neutralnym tłem. Bazowe odcienie stonują intensywność fuksji. Na przykład szary płaszcz i fuksjowy szal lub rękawiczki. Fuksja wykorzystana w dodatkach to w ogóle świetny pomysł dla tych, którzy stronią od mocnych barw, o czym poniżej.

Fuksja dla klasycznej garderoby

Osoby, które lubią klasykę i stonowane barwy, lubią też czasami pozwolić sobie na kolorystyczne szaleństwo, na element, który będą mogły wykorzystać po pracy, na urlopie etc. Fuksja spełnia taką potrzebę doskonale. W kolorze butów – podkręci stylizacje. Jako prosta sukienka w duecie z żakietem lub szarą narzutką – ożywi całość.

Fuksja odmładza

Fuksja nazywana jest też kolorem młodości, bo tak działa noszona blisko twarzy, odświeża cerę, dodaje blasku, stad jest bardzo mile widziana w garderobie dojrzałej kobiety.

Jeśli lubisz wyrazistość i doceniasz ekstrawagancję, wybierz fuksję w wersji minimalistycznej, ale podbij ją potwierdzającym akcentem. Koszula w fuksji plus taka sama szminka to mocne, odważne i piękne połączenie.