Kolory na lato dla jasnej karnacji

Dziewczyny z jasną karnacją nie opalają się często, jeśli w ogóle. Magdalena, która skorzystała z porady podczas przeglądu szafy (usługa dostępna w Arkadii dla posiadaczy Karty Stałego Klienta) ma świadomość tego, że odcień jej cery jest tak jasny, że musi uważać z niektórymi kolorami. Najczęściej dotychczas sięgała po te mocno różowe, chabrowe, jednym słowem – bardzo wyraziste. Teraz chciała odświeżyć swoją szafę głównie pod kątem inspiracji dla nowych kolorów. Moim głównym zadaniem było dokonać selekcji ubrań oraz zaproponować Magdzie nowe zestawy kolorystyczne.

Należy pamiętać, że kolory to w znacznej mierze obraz naszej osobowości. Osoby z wulkanem energii, temperamentem, „dogadają się” z mocnymi barwami, ale zupełnie nie będzie to dobry pomysł dla introwertycznych, spokojnych osób. Magda zdecydowanie należy do drugiej grupy. Jest stonowaną i bardzo uporządkowaną osobą, która najpierw myśli, potem mówi. Nie lubi rzucać się w oczy jeśli chodzi o modowe wybory. Być może dlatego nigdy dobrze nie czuła się w mocnych barwach, które wybierała.

Biorąc to pod uwagę zaproponowałam jej pójście w stronę bardzo naturalną, podkreślającą jej subtelną urodę i spokojne usposobienie. Kolory te sprawdzą się także u osób, które szukają latem odświeżenia garderoby, zwłaszcza tej wakacyjnej. Są neutralne, przyjemne w odbiorze.

1. Jasny niebieski – chłodny błękit.

Bardzo wakacyjny kolor, który najlepiej sprawdza się w postaci lekkiej koszuli i sukienki. Dobrze, jeśli ubranie ma dekolt, co dodaje lekkości sylwetce. Błękit to też kolor, który modny jest w każdym letnim sezonie, stąd warto mieć go w wakacyjnej garderobie.

2. Czerń.

Wbrew pozorom to kolor, który fantastycznie kontrastuje z jasną karnacją. Ważne, by nie zabudowywać się czernią pod samą szyję, ale pozwolić sobie na głęboki dekolt. Czerń świetnie sprawdza się w materiałach z dodatkiem lnu – przewiewnie, wygodnie i szlachetnie.

3. Cielisty. Nude.

Często mając jasną karnację kobiety szukają wyłącznie mocno kontrastowych odcieni. A nie zawsze jest to koniecznie. Cieliste kolory stopią się z naszą skórą, co latem jest wspaniałe – zapewniają lekkość i świeżość. Otwiera nam się również pole do niebanalnego makijażu, na przykład mocne fuksjowe usta lub w przeciwnym kierunku – delikatny makijaż z rozświetlaczem na policzkach w roli głównej.

4. Złamana biel.

Czysta szpitalna biel to kolor, w którym mało kto korzystnie się prezentuje. Złamany odcień bieli noszony na górze stylizacji wprowadzi dziewczęcy efekt. Na dół stylizacji z bielą genialnie prezentuje się głęboki żółty wpadający w musztardę (kolor, który noszony przy twarzy wypada mało korzystnie).