Maskujemy wystający brzuszek – 7 trików

 

Nazywany często „oponką” – wystający brzuszek… Zmora wielu moich klientek. Nie ma tutaj znaczenia figura. Z problemem tym zmagają się zarówno panie o większych rozmiarach, jak i te bardzo szczupłe. Za najsłabszy punkt swojej sylwetki Agnieszka, którą poznałam podczas przeglądu jej garderoby (bezpłatna usługa dla posiadaczy Karty Stałego Klienta Arkadia), uznawała właśnie brzuch. Stał on się jej problemem po trzech ciążach i nigdy nie udało jej się go do końca „zrzucić”. W trakcie selekcji ubrań z szafy Agnieszki w pierwszej kolejności odpadały wszystkie obcisłe sukienki, bluzki, koszule i topy. Ubrania, które pozostały, połączyłam w nowe zestawy pozwalające zamaskować brzuch.

 

Triki, które zdradziłam Agnieszce na zatuszowanie tzw. „oponki” lub wystającego brzucha to:

Unikaj wszelkich obcisłości w okolicy brzucha. To podstawowa zasada dla wszystkich kobiet, które zmagają się z brzuszkiem.

Najlepiej prezentować się będą sukienki w fasonie litery A w długości mini do połowy uda, przed kolano lub w kolano. Wybierz długość najkorzystniejszą dla siebie, sukienka powinna kończyć się w najszczuplejszym miejscu nogi.

Koszule. Wybieraj takie w męskim stylu. Dobrze, jeśli tył będzie dłuższy. Rękawy podwiń za łokieć. Możesz je związać z przodu lub luźno wpuścić do spodni.

Swetry, bluzki oversize. Takie idealnie tuszują brzuszek. Musisz je tylko odpowiednio wystylizować, czyli wpuścić w spodnie lub spódnicę – nie na płasko, sztywno, ale luźno. Istotnym, przy wyborze luźnych gór, jest materiał, który powinien gładko układać się na sylwetce. Unikamy zatem tkanin nylonowych i poliestrowych.

Taliowane marynarki. Te nosimy do wspomnianych wyżej luźnych bluzek (tak, bluzka powinna być dłuższa od marynarki i swobodnie spod niej wystawać). Żakiety nie tylko świetnie budują sylwetkę, podkreślając talię z przodu, ale także ładnie zarysowują linię pleców.

Bielizna korygująca. Na to hasło większość kobiet reaguje w podobny sposób – „niewygodna”. To prawda, ale to tylko kwestia przyzwyczajenia. Na pewno trzeba dobrać rodzaj bielizny korygującej odpowiedniej specjalnie dla nas. Świetnie sprawdzają się body na szelkach, które nie mają stanika. Odpowiednio dobrana bielizna potrafi odjąć aż 2 rozmiary!

Spodnie z wyższym stanem. Poza bielizną korygująca spodnie z wyższym stanem dadzą nam codzienny komfort. Wybieraj długość 7/8 przed kostkę. Kostka, podobnie jak nadgarstek, to strategiczne miejsca dla sylwetki – kiedy ich nie zakrywamy dodajemy sylwetce lekkości.

Angelina Felchner

Stylistka i doradca ds. wizerunku