Najmodniejsze kolory – wiosna 2018

Instytut Pantone co roku ogłasza najmodniejszą paletę barw. Kolorem roku 2018 jest ultrafiolet, który jednak nie uzyskał dużego odbicia w kolekcjach projektantów, ale jego odcienie i owszem, o czym za chwilę.

Często klienci pytają mnie podczas przeglądu garderoby, czy warto śledzić trendy w modzie, które co sezon są nowe. Odpowiedź jest prosta – tak, ale z pewnością nie warto obierać kierunku niewolnika trendów. Jeśli mamy już ugruntowany styl, wiemy co nam pasuje, co lubimy, to śmiało możemy inspirować się nowymi trendami i zestawieniami kolorów. To może być kolor torebki, butów, koszuli, zestawiony z naszym ulubionym odcieniem.

Lista najmodniejszych kolorów na nadchodzący sezon to Fashion Color Trend Report. Obejmuje 12 barw oraz 4 kolory, które mogą stanowić bazę dla naszej garderoby i nie są kolorami sezonowymi. Nowy sezon w modzie ma zachęcić nas do eksperymentowania z kolorami, łączenia ze sobą nieoczywistych odcieni. Brzmi ciekawie? Zatem do rzeczy:

1. Błękit nieba – Little Boy Blue. Optymistyczny czysty błękit, który sprawdzi się w różnych stylizacjach. Najlepiej prezentuje się w pełnej stylizacji (sukienka, płaszcz, komplet).

2. Lawendowy róż – Pink Lavender to jeden z pochodnych ultrafioletu. Bardzo szykowny i elegancki. Pojawił się na wielu sylwetkach u Vicotrii Beckham.

3. Łososiowy Blooming Dahlia. Subtelny kolor, który może stanowić doskonałą bazę dla marynarek i spodni.

4. Zieleń – Arkadia, chłodny odcień zieleni, bardzo lubi żółte dodatki, ale i róż. Zieleń w tym wydaniu pojawiła się u Valentino.

5. Ultaviolet – bardzo oryginalny odcień mocnego fioletu. Z pewnością łatwiej nosić go na dole sylwetki. Kolor ten można podziwiać u Versace.

6. Fuksja – Spring Crocus, intensywny róż. To kolor, który odświeża i odmładza, dlatego warto nosić go blisko twarzy.

7. Biały – Coconut Milk, czyli złamana biel, doskonała do tworzenia total looków, czyli zestawień w jednym kolorze.

8. Szary Harbor Mist – kolejny bazowy kolor, który warto mieć w garderobie, doskonałe tło dla każdego koloru. Podbija barwy innych kolorów.

9. Limonka – Lime Punch, żółtozielona cytrusowa świeżość, bardzo energetyczny kolor. Tego typu odcienie lubią minimalistyczne, proste fasony ubrań.

10. Granat Saflor Blue – kolejny bazowy kolor do garderoby. Można na nim budować stylizację z całej wiosennej gamy kolorystycznej.

11. Czerwień Cherry Tomato – bardzo odważna czerwień, wyrazista, pikantna. Z pewnością nie jest to kolor do pracy, jeśli pracujemy w biurze, spotykamy się z klientem etc. Sprawdzi się jako ożywienie naszej garderoby.

12. Żółty Meadowlark –kolor wigoru, pozytywny, bardzo jasny. Żółty ciekawie komponuje się z ciemną zielenią i czernią.

13. Brąz Chili Oil – wprowadza głębię do stylizacji.

14. Czekolada Emperador wprowadza do wiosennych kolorów pewną siłę, spójność.

15. Pudrowy Almost Mauve .Bardzo jasny odcień różu, jest kobiecy, delikatny.

16. Beżowy Warm Sand. Neutralny kolor, baza dla wszystkich innych kolorów. Bardzo uniwersalny , stąd jego popularność.