Pięć najmodniejszych kolorów na sezon jesień-zima 2018/19

Tegorocznym latem rządzi kolor „Millennial Pink”, czyli cukierkowy róż. To kolor, który świetnie sprawdza się w dodatkach (buty, torebki, lakier do paznokci etc.) stąd też, jeśli go lubisz, nie rezygnuj z niego jesienią, bo ciekawie łączy się z najmodniejszymi kolorami nadchodzącego sezonu. Jesień i zima 2018/2019 pełna będzie odważnych, zdecydowanych barw.

Klienci korzystający z bezpłatnych usług Arkadii (przegląd szafy, zakupy ze stylistą) często dopytują o to, jakie kolory powinny znaleźć się w ich garderobie na nowy sezon. Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, bowiem jak w każdym sezonie wybór mamy ogromny. Poniżej sporządziłam listę tych, które będą nie tylko najmodniejszymi, ale również pasować będą do garderoby i urody większości kobiet.

Spośród wielu różnych propozycji światowych projektantów i topowych marek wyróżnić można pięć kolorów, które będą królować w nowym sezonie:

OGNISTA CZERWIEŃ

Czerwień kojarzy się z odwagą, seksualnością i pożądaniem. To kolor dla ludzi zdecydowanych, pewnych siebie. Tegoroczna jesień należy do czerwieni ognistej tzw. „Valiant Poppy” (odcień kwitnących maków, wyrazisty i świeży). W tego typu kolorze najlepiej będą wyglądały panie o ciemniejszej karnacji.

ZIELEŃ W WERSJI MILITARNEJ

Nasycony i bardzo lekki odcień zieleni, kojarzący się z żołnierskimi mundurami, to kolejny silny trend kolorystyczny. „Fresh Pine”, czyli mocno nasycona zieleń, najlepiej sprawdzi się w duecie z innym kolorem – granatem, beżem, a nawet czerwienią; stylizacja nabierze wówczas wyrazistości i charakteru.

GŁĘBOKI GRANAT

Bardzo ciemny, głęboki granat idealnie zastąpi czerń, a przy tym jest bardziej twarzowy – kolor czarny, pomimo że ponadczasowy, nie pasuje każdej kobiecie i nie każda dobrze się w nim czuje. Głęboki granat będzie prezentował się szlachetnie w takich tkaninach, jak aksamit, jedwab czy satyna. Kolor, z którym można go ciekawie zestawiać, to m.in. żółty, beżowy, różowy.

BEŻOWY

Beżowy to bardzo elegancki kolor, a najbliższej jesieni najmodniejszy będzie ten w odcieniu migdałowym „Almond Buff”. To kolor kojarzący się z naturą, ziemią, a więc świetnie prezentuje się w tkaninach, takich jak: wełna, kaszmir, moher. Beżowy płaszcz lub kostium to rewelacyjny pomysł na jesień!

BORDO

Bordowy w wersji czerwonej gruszy – tzw. „Red Pear” – to kolejny najmodniejszy kolor na jesienny sezon. Wprowadzi do jesiennych stylizacji intensywność. Podobnie jak granat, kolor bordowy pięknie prezentuje się w aksamitnych tkaninach i jest bardzo elegancki.

Angelina Felchner

Stylistka i doradca ds. wizerunku