Wiosenny przegląd szafy

 

Wiosna to najlepsza pora roku na wprowadzanie zmian. To idealny czas na przykład na odświeżenie swojej szafy. Zmiana stylu pod okiem specjalisty przychodzi łatwiej, dlatego zachęcam do skorzystania z usługi Przegląd Szafy, którą mam przyjemność wykonywać dla klientek Arkadii. Opowiem po krótce jak wygląda takie spotkanie i jak się do niego przygotować.

 

Detoks szafy to niemałe wyzwanie, a szczególnie dla osób, które przyzwyczajone są do tzw. chomikowania swoich ubrań przez lata. Spotkanie ze stylistką i wspólny przegląd szafy to doskonała okazja, aby ze swojej garderoby pozbyć się ubrań i dodatków, które zabierają nam przestrzeń w szafie, bo zalegają w szafie od kilku sezonów lub takich, które wprowadzają chaos do naszego życia i stylu, bo nie do końca wiemy co z czym zestawiać.

Ubrania z metkami, za duże lub za małe czy fasony, które dodają kilogramów sylwetce, to najczęstsze przypadki, z którymi się spotykam, zaglądając do szaf kobiet i mężczyzn.

Podczas rozmowy telefonicznej przed umówionym spotkaniem chętnie odpowiem na wszystkie pytania, a teraz kilka podstawowych porad jak się przygotować do Przeglądu szafy ze stylistką.

Najważniejsze to przygotować wszystkie ubrania, buty, dodatki (paski, biżuterię, apaszki etc.) - zgromadzić je w jednym miejscu. Będę chciała rzucić okiem na całą garderobę - od letnich sukienek po zimowe płaszcze i buty.

Jeśli nie posiadasz w domu dużego lustra, w którym możesz zobaczyć całą sylwetkę, to postaraj się takie zorganizować. Dzięki temu łatwiej będzie omawiać fasony, które przymierzasz. Warto jest zobaczyć całą sylwetkę, aby ocenić dobór ubrania odpowiedniego dla Ciebie.

Wszystko, co odrzucimy wspólnie podczas selekcji musi gdzieś wylądować. Warto więc przygotować kartony czy worki do gromadzenia ubrań, których chcemy się pozbyć. Po selekcji możesz oczywiście przekazać ubrania dalej np. którejś ze zbierających odzież fundacji czy zaproszonym do siebie koleżankom.

Czas trwania usługi jest bardzo zróżnicowany. Dużo zależy od tego, ile ubrań przeglądamy, od liczby pytań etc. Najbezpieczniej zarezerwować minimum 3 godziny.

Na początku spotkania będę chciała Cię poznać – dowiedzieć się jaki lubisz styl, czym się zajmujesz, jakie są twoje dylematy modowe, w jakich kolorach czy fasonach czujesz się dobrze, a jakich nie lubisz. Po przeglądzie garderoby przymierzysz ubrania, do których mam wątpliwości. Ustalimy mocne punkty Twojej szafy – ubrania, buty czy dodatki, które są idealne dla Ciebie i nie trzeba ich oddawać czy wymieniać.

Jeśli jest taka możliwość (czyli po selekcji w szafie zostaje sporo ubrań) to tworzę dla Ciebie nowe zestawy. Robimy zdjęcia "starych" ubrań w zupełnie nowych aranżacjach. Sety ze stylizacjami fajnie wrzucić do oddzielnego folderu w telefonie lub wydrukować i umieścić w garderobie - to nieoceniona pomoc, by nie wybierać często tych samych zestawów.

Na końcu sporządzam dla Ciebie listę zakupów, czyli spis wszystkich elementów, których zabrakło w Twojej szafie. Chętnie podpowiem co i gdzie kupić oraz co jest modne w nadchodzącym sezonie.

Angelina Felchner - stylistka i doradca ds. wizerunku