CENTRUM PRZYJAZNE DZIECIOM

Arkadia oferuje liczne ułatwienia dla rodziców z dziećmi. Widać je już na parkingu – rodzice mogą korzystać ze specjalnych poszerzonych miejsc parkingowych, zlokalizowanych tuż przy wejściach do centrum.
WYPOŻYCZALNIA GIER I KSIĄŻECZEK
Mali goście Arkadii mogą wypożyczać w recepcji gry albo książeczki.
INTERAKTYWNY KĄCIK ZABAW
Wszystkie maluchy w wieku 3-10 lat zapraszamy na bezpłatny plac zabaw LAMALA, który mieści się na poziomie 1. Dzieci pod opieką rodziców mogą pobawić się na interaktywnej podłodze oferującej aż 35 różnych odsłon. Do dyspozycji najmłodszych w kąciku dziecięcym jest wiele pięknych, kolorowych, atrakcyjnych zabawek, m.in.: bujaki, karuzele, zjeżdżalnie – wszystkie sprzęty spełniają najwyższe wymogi bezpieczeństwa.
UDOGODNIENIA W STREFIE RESTAURACYJNEJ
W strefie gastronomicznej przygotowane są miejsca z fotelikami do karmienia, specjalnymi podgrzewaczami dla najmłodszych, zabawkami mobilnymi, tak żeby całe rodziny mogły wspólnie korzystać z oferty restauracji.
MENU DZIECIĘCE
Najmłodszych gości Arkadii serdecznie zapraszamy do wybranych restauracji na skosztowanie dań z atrakcyjnego menu dziecięcego. Kucharze specjalnie dla dzieci wyczarują potrawy nie tylko zdrowe, ale też kolorowe i zabawne.
POKÓJ RODZINNY
W trosce o rodziny z dziećmi zapewniliśmy im specjalne pokoje wyposażone w przewijaki, mikrofalówki i inne potrzebne akcesoria. Pokoje znajdują się na parterze w pasażu Wisła oraz na poziomie pierwszym w Theatrum i przy pasażu Wisła.
WYPOŻYCZALNIA WÓZKÓW I SAMOCHODZIKÓW DLA DZIECI
Wyprawa do centrum handlowego może być dla dziecka nie lada przygodą! Gdy małe nóżki zmęczą się spacerowaniem, mogą przesiąść się do samochodzików lub wózków dostępnych w naszej wypożyczalni – wygoda dla dziecka i rodzica, bo w takich wózkach można również przechowywać drobne zakupy!
RECYKLING ZABAWEK
W ramach projektu „Recykling zabawek”, organizowanego przez Fundację Instytut Innowacji, dzieci mogą uczyć się, jak pomagać – wystarczy, że przekażą zabawki, którymi już się nie bawią, tak żeby mogły one trafić do potrzebujących dzieci. Na terenie centrum stoi specjalne stoisko, gdzie można zostawiać zabawki. W strefie usług Arkadii, na poziomie -1, zbierane są książki, które następnie przekazywane są do bibliotek szpitalnych – dzieci mogą tam oddać swoje książeczki, które pomogą małym pacjentom łagodniej spędzić czas w szpitalu.
OPASKI INFORMACYJNE DLA DZIECI
Twoja pociecha to żywe srebro? Czasem ani się obejrzysz, a już była w pięciu miejscach? Żeby rodzice czuli się spokojniejsi, w naszej recepcji mogą odebrać specjalne opaski informacyjne dla dzieci – zapiszą tam najważniejsze dane, które przydadzą się, jeśli maluch na chwilę zniknie nam z oczu.