„Bezpieczne wakacje” – piknik rodzinny przed Arkadią

W ostatni weekend maja (25 i 26) w godzinach 11.00-18.00 przed Arkadią odbędzie się kolejna edycja wielkiego pikniku policyjnego, osnutego wokół tematyki bezpieczeństwa i przeznaczonego dla całych rodzin. Atrakcje przygotowane w bliskości nowoczesnego i uwielbianego przez dzieci placu zabaw powiązane zostaną z ważką tematyką, przekazywaną przez służby, będące partnerami wydarzenia.

Komenda Stołeczna Policji przygotuje dla dzieci i młodzieży pokazy wyszkolonych zwierząt, zaprezentuje mobilny posterunek, zapewni edukację z zakresu bezpieczeństwa nad wodą, przepisów ruchu drogowego oraz udzieli wskazówek na temat przydatnych podczas wakacji zachowań.

Na pikniku ponadto tradycyjnie już pojawi sięStraż Pożarna ze swoim reprezentacyjnym wozem oraz autobus MZA, w którym będzie można wziąć udział w zajęciach edukacyjnych. Nie zabraknie również kolejnego stałego partnera wydarzenia – ELE Taxi Warszawa – który przygotuje zajęcia z zakresu pierwszej pomocy oraz szereg innych atrakcji.

Impreza powiązana z bezpieczeństwem, organizowana już po raz ósmy i stanowiąca coroczne zwieńczenie wieloletniej współpracy z policją, będzie połączeniem świetnej zabawy z przekazywaniem ważnych edukacyjnych treści. Najmłodsi i ich opiekunowie uzyskają szereg cennych porad odnośnie zachowania bezpieczeństwa w różnych życiowych sytuacjach. W zabawę aktywnie włączą się sklepy i restauracje działające w Arkadii, zapewniając atrakcje dla całych rodzin oraz ufundują nagrody dla zwycięzców konkursów wiedzowych i plastycznych. Na uczestników imprezy czekać będą między innymi: warsztaty ogrodnicze przygotowane przez Leroy Merlin i zajęcia sportowe poprowadzone przez trenerów Zdrofitu. W wydarzenie włączą się ponadto i przygotują tematyczne zajęcia w następujących zakresach:

  • Carrefour – akcja z zakresu zdrowego żywienia;
  • Lasy Państwowe – edukacja dotycząca zachowań w lesie, pogadanka pszczelarza, pokazy sokolnika, gry i zabawy edukacyjne;
  • Powiatowa Stacja Epidemiologiczna – edukacja związana z kleszczami, grzybami i zasadami zdrowego opalania;
  • Straż Miejska – tor z przeszkodami dla rowerów, eko patrol, gry i zabawy na świeżym powietrzu;
  • Denon – strefa relaksu;
  • RTV Euro AGD – pokazy elektronicznych jeździków.

Akcja będzie również miała szeroki wydźwięk społeczny – zostanie rozpromowana w okolicznych przedszkolach i szkołach, a jej uczestnicy podczas trwania imprezy będą mieli szansę zapoznać się z podstawami dotyczącymi bezpiecznego spędzania czasu nad wodą, w lesie czy w górach. Całe święto bezpieczeństwa odbędzie się w otoczeniu pięknej zieleni i nowoczesnych atrakcji, dostępnych na nowym arkadyjskim placu zabaw.