Wojciech Nerkowski

Wojciech Nerkowski

Empik Arkadia - 2018-02-28 18:00

„Zdrada scenarzystów” (Wyd. Czwarta Strona) to druga część zaraz po „Spisku scenarzystów” komedii kryminalnej spod pióra Wojciecha Nerkowskiego – autora scenariuszy do takich seriali jak : „M jak miłość”, „Singielka” czy „BrzydUla”, który przedstawia ciemną stronę planu filmowego. Tym razem ekscentryczna ekipa filmowców wyrusza na Tenerfyę, by kręcić kryminał oparty na bazie wydarzeń z poprzedniej części książki. Wszystko układało się po ich myśli do czasu, kiedy pierwszego dnia zdjęć doszło do zabójstwa jednego z głównych aktorów…

Karolina Ferenstein-Kraśko

Karolina Ferenstein-Kraśko

Empik Arkadia - 2018-03-06 18:00

"Konie. Pasja od pokoleń" (Pascal) to pierwszy na polskim rynku poradnik dla tych wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z jeździectwem. Znajdziemy w nim odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania związane z jeździectwem, a na te których tam nie ma Karolina Ferenstein-Kraśko odpowie podczas spotkania w salonie empik. Ta książka jest również historią rodziny, którą od wielu lat wyróżnia miłość do koni i jeździectwa. W Gałkowie rośnie już czwarte pokolenie, które nie wyobraża sobie życia bez tej namiętności i wolności, którą daje. Karolina Ferenstein-Kraśko szczerze opisuje rodzinne dziedzictwo – chwile chwały, jak i cenę, jaką czasami trzeba za nie zapłacić.

Ryszard Ćwirlej

Ryszard Ćwirlej

Empik Arkadia - 2018-03-08 18:00

Zapraszamy na wieczór autorski z Ryszardem Ćwirlejem i jego najnowszą książką „Już nikogo nie słychać” (Czwarta Strona). Listopad 1926 roku. W Poznaniu krążą pogłoski o spodziewanej wizycie Piłsudskiego. Nad bezpieczeństwem Marszałka ma czuwać komisarz Antoni Fischer. Jednak napięta po przewrocie majowym atmosfera w kraju, narastające nastroje antysemickie oraz ciągle ścierający się bolszewicy i narodowcy nie ułatwiają komisarzowi zadania. Ryszard Ćwirlej perfekcyjnie oddaje atmosferę Poznania dwudziestolecia międzywojennego. Jego bohaterowie przechadzają się po uliczkach dawnego miasta, zaglądają do barów, zatęchłych piwnic i cel.

Do góry