W Arkadii działa popularny klub Calypso, który wyróżnia się przestronnością (ponad 1500 mkw.), nowoczesnym wystrojem, najwyższej jakości sprzętem treningowym oraz przyjaznymi, profesjonalnymi trenerami. W Calypso do dyspozycji klubowiczów jest siłownia, studio cardio z plazmowymi ekranami, studio do spinningu, studio fitness, programy energetyzujące oraz relaksacyjne, treningi personalne, nowoczesna maszyna wibrująca Power Plate oraz sauna.

Arkadia zaprasza do skorzystania z oferty Cinema City Arkadia, największego kina w Warszawie z 15 salami, mieszczącymi jednocześnie ponad 2700 widzów. Prawdziwy komfort oglądania zapewniają najwyższej klasy systemy dźwiękowe Dolby Digital, Dolby Surround, Dolby Surround EX, najwygodniejsze fotele kinowe wyprodukowane przez lidera rynku, firmę Quinette, oraz ekrany pływające typu Harkness Hall. Znajduje się tu także jedyna w Warszawie prawdziwa kawiarnia Cinema Cafe, sąsiadująca z kinowym barem.

W kinie Cinema City Arkadia dostępna jest specjalna sala Škoda 4DX.

4DX TM to rewolucyjna technologia kinowa, która dzięki zastosowaniu niezwykłych efektów oddziałuje na wszystkie pięć zmysłów. Pozwala to na absolutne kinowe przeżycie podczas oglądania filmów. Sala kinowa Škoda 4DX wyposażona jest w zaawansowany technologicznie system ruchomych foteli, zsynchronizowanych z toczącą się na ekranie akcją największych hitów filmowych. Wszystko to potęguje wrażenia i odczuwane przez widownię filmowe emocje. Dzięki zastosowaniu tej technologii fizycznie odczuwamy efekty takie jak wiatr, mgła, błyski piorunów i zapachy –specjalne dyfuzory rozpylające wodę urealniają filmowe sceny, a nowoczesny system nawiewu muska szyję podmuchem wiatru. Niezwykłym uzupełnieniem wrażeń jest system emisji zapachów oraz specjalne lampy wysyłające przeszywające ciemność błyski piorunów. W filmach 3D zastosowano aż 24 rodzaje dodatkowych efektów specjalnych.

Dowiedz się więcej na www.cinema-city.pl/4dx

Fikołki

Na 1200 mkw. działa sala zabaw dla dzieci – Fikołki. Główna atrakcja obiektu to ścianka wspinaczkowa z 12 torami do wspinania. Dzieci mogą skorzystać z labiryntu z torem przeszkód, boiska do piłki nożnej i koszykówki oraz kilku zjeżdżalni. Ponadto do dyspozycji najmłodszych jest kącik malucha, znajdujący się tuż obok kawiarni, skąd rodzice mogą obserwować swoje pociechy. W asortymencie kawiarni znajdują się przekąski, desery, naleśniki, gofry, kawa, herbata i inne napoje.

W Fikołkach znajdują się także sale tematyczne – kulinarna, taneczna i eksperymentów, gdzie odbywają się regularne warsztaty dla dzieci w różnych grupach wiekowych. Możliwa jest również organizacja zabaw urodzinowych w czterech dedykowanych salach, ozdobionych dowolnymi bajkowymi motywami.
– Organizujemy imprezy urodzinowe od kilku do nawet 40 dzieci. Najczęściej wybieraną atrakcją jest rozbijanie piniaty ze słodyczami, warsztaty rękodzieła i występ magika. Jeśli chodzi o wystrój sali, dużą popularnością cieszą się Kraina Lodu, Angry Birds, motyw z bajki Auta i Myszka Miki – wylicza Sylwia Kędzierska, menedżerka sali zabaw Fikołki.