Krzysztof Skiba

Krzysztof Skiba

Empik Arkadia - 2018-11-14 18:00

Krzysztof Skiba w swojej autobiografii „Skiba. Ciągle na wolności” (Wydawnictwo SQN) rozśmiesza, edukuje i puszcza oko do czytelnika, a przede wszystkim zabiera nas w niezwykłą podróż na backstage swojego życia. Opowiada o udanym dzieciństwie, działalności konspiracyjnej, więzieniu, do którego trafił w latach 80., kulisach działalności Big Cyca i polskiego show-biznesu czy powstawaniu legendarnego Lalamido.

Paweł Domagała

Paweł Domagała

Empik Arkadia - 2018-11-15 18:00

Zapraszamy na przedpremierowe spotkanie z Pawłem Domagałą, który zaprezentuje i opowie o swojej drugiej płycie „1984” (Mystic Production). Album jest podsumowaniem pierwszej rundy meczu: Paweł Domagała kontra świat. To płyta bardzo osobista, znajdziecie tu dużo autorefleksji i powrotów do dzieciństwa. Czy jestem takim człowiekiem, jakim chciałem być? Co bym powiedział sobie sprzed lat, gdybyśmy spotkali się dzisiaj? Mam nadzieję, że pytania z „1984” będą inspirujące również dla Was. Współtwórcą albumu jest Łukasz Borowiecki. Spotkanie poprowadzi Rafał Adamczak (Radio Eska).

Aneta Jadowska

Aneta Jadowska

Empik Arkadia - 2018-11-16 18:00

„Dynia i jemioła. Nietypowe historie świąteczne” (Wydawnictwo SQN) najnowsza książka Anety Jadowskiej opowiada o świątecznym końcu roku, okres od Halloween do sylwestra. Magiczny czas między dynią a jemiołą. Dora Wilk, Nikita, Witkacy, Karma, Malina, Roman, Baal i inni przybywają z nowymi historiami. Burzliwe przygody i ciepłe opowieści to wszystko, czego trzeba, by przegonić zimową chandrę. Słodkie i ostre, romantyczne i całkowicie nieprzewidywalne. Opowiadania ze świata Thornu są jak czekoladki w doskonale skomponowanej bombonierce. Nie poprzestaniesz na jednym.

Andrzej Maleszka

Andrzej Maleszka

Empik Arkadia - 2018-11-17 12:00

Empik i Wydawnictwo Znak Emotikon serdecznie zapraszają na spotkanie z Andrzejem Maleszką – twórcą wybitnym, autorem bestsellerowej książkowej serii „Magiczne Drzewo”. Zawarte w niej fantastyczne przygody od wielu lat towarzyszą najmłodszym czytelnikom. Okazja do spotkania jest wyjątkowa. To wydanie dziesiątej – jubileuszowej części serii pod tytułem „Czas robotów”.

Anna Kasiuk

Anna Kasiuk

Empik Arkadia - 2018-11-19 18:00

Anna Kasiuk powraca z nową powieścią - „Namiętność pachnąca terpentyną” (Wydawnictwo Novae Res), to historia o miłości, namiętności, poświęceniu i trudnych wyborach. Anna Kasiuk od lat pielęgnuje swoją pisarską pasję, czego efektem jest sześć powieści, które nazywa historiami o ludziach i dla ludzi. Jej najnowsza książka opowiada historię Sabiny - czterdziestoletniej kobiety „na zakręcie”. Choć jej mąż Jeremi, utalentowany malarz, zmarł wiele lat temu, a życie zawodowe kobiety jest od dawna ustabilizowane, właśnie teraz odkrywa, że wszystko, co najważniejsze, przecieka jej przez palce. I postanawia o to zawalczyć.

Anna Makowska – Doktor Ania

Anna Makowska – Doktor Ania

Empik Arkadia - 2018-11-20 18:00

Zapraszamy na spotkanie z Anną Makowską, znaną w blogosferze jako Doktor Ania. Autorka książki „Smart Shopping” (Wydawnictwo Burda Media Polska) jest niepokorną blogerką, która codziennie uświadamia Polakom, o tym jakie produkty znajdują się na półkach w ich ulubionych sklepach i ostrym językiem wypowiada się na temat naszych największych grzechów żywieniowych. Od 2013 roku uważnie śledzi polski rynek produktów spożywczych, a od 2015 roku zamieszcza swoje spostrzeżenia na swoim blogu www.doktorania.pl. W wydanej obecnie debiutanckiej książce autorki znajdziemy Dekalog Świadomego konsumenta, szczegółowe omówienie najpopularniejszych produktów żywieniowych w tym fakty i mity ich dotyczące oraz porady ich spożycia. Wszystko napisane przystępnym i zrozumiałym językiem oraz poparte naukową wiedzą autorki. Spotkanie poprowadzi Karolina Korwin-Piotrowska.

Miłka Raulin

Miłka Raulin

Empik Arkadia - 2018-11-21 18:00

Wszystko zaczęło się w 2011 roku - Miłka Raulin, mając już na koncie zdobyty Mont Blanc, postanowiła wspiąć się na wszystkie najwyższe wierzchołki kontynentów. Tak powstał projekt "Siła marzeń - Korona Ziemi" (Wydawnictwo Bezdroża), który Miłka realizowała konsekwentnie przez siedem lat. 22 maja 2018 roku ukończyła swój plan, gdy stanęła na szczycie Mount Everestu. Ta książka jest opowieścią o długiej wyprawie po marzenia - wyprawie realizowanej z perspektywy matki pracującej na pełnym etacie. Mówi o tym, jak zaczął się ten "wysokogórski romans" i jak wykonać z powodzeniem szalony projekt, dysponując jedynie dwudziestoma sześcioma dniami urlopu. Pasja do przygód i dalekich wypraw przeplata się w książce z trudnościami życia codziennego. Przeczytacie więc także o górskich kłopotach i lekcjach z nich płynących. O podejmowaniu życiowych decyzji, samotnym macierzyństwie, utracie pracy. O drugiej stronie medalu i rachunku, jaki trzeba zapłacić, podejmując każde wyzwanie.

GrubSon, Przemek Corso

GrubSon, Przemek Corso

Empik Arkadia - 2018-11-22 18:00

Książka „GrubSon. Na szczycie” (Wydawnictwo Burda Media Polska) autorstwa Tomasza "GrubSon" Iwanca oraz Przemka Corso to nie jest biografia! To opowieść o ciężkiej pracy i muzycznej drodze na szczyt... oraz wszystkim tym co jest później. Zabawna i inspirująca, choć czasami słodko-gorzka i zmuszająca do refleksji. Czy można zaplanować swoje życie? Ile tak naprawdę kosztują decyzje które podejmujemy? Jaką cenę mają talent i spełnione marzenia? Jak ważna jest odpowiedzialność za słowa? Czym tak naprawdę jest rodzina? Czy wszystko w dzisiejszych czasach jest na sprzedaż? Jak pogodzić życie w trasie z byciem mężem i ojcem? Co się dzieje, kiedy po pracy trzeba wrócić do domu? Poznajcie GrubSona, chłopaka z Rybnika!

Wojciech Hadaj

Wojciech Hadaj

Empik Arkadia - 2018-11-23 18:00

„Moja Legia” (Oficyna 4eM) Wojciecha Hadaja to portret wielkiego klubu pisany przede wszystkim emocjami, a dopiero później chronologią zdarzeń i następujących po sobie trenerów i prezesów. To także „case study”, gdzie na przykładzie najbogatszego klubu w Polsce autor pochyla się nad stanem piłki nożnej, w Polsce i na świecie. Dla osób ceniących sobie zestawienia na szczególną uwagę zasługują zamieszczone w książce: subiektywny ranking najlepszych graczy Legii wszech czasów, lista przyprawiających o ból głowy piłkarskich zarobków (trenerskich zresztą także) czy lista kolejnych prezesów ze szczegółowym wymienieniem ich zasług i... nie tylko.

Karolina Cwalina, Paulina Klepacz

Karolina Cwalina, Paulina Klepacz

Empik Arkadia - 2018-11-27 19:00

„girlstalk. Dziewczyny, rozmowy, życie” (Wydawnictwo Sensus) to książka dla starych i młodych, aktywnych i biernych, tolerancyjnych i tych mniej elastycznych, akceptujących siebie oraz tych, którzy potrzebują uwierzyć, że sexy zaczyna się w głowie. Paula i Karolina - dwa różne charaktery, są jak ogień i woda, ale... obie są sexy, odniosły sukces i wiedzą, że wszystko zaczyna się w głowie. Co to znaczy? Odpowiedź znajdziemy w książce oraz podczas spotkania w empiku.

Do góry