Manuela Gretkowska

Manuela Gretkowska

Empik Arkadia - 2018-10-16 18:00

Manuela Gretkowska – powieściopisarka, eseistka, scenarzystka i felietonistka. Na spotkaniu w empiku opowie o swojej najnowszej książce, zatytułowanej „Poetka i książę” (Wydawnictwo Znak) oraz odpowie na pytania zadane przez Romana Kurkiewicza. Jest to oparta na faktach powieść o miłości niemożliwej Agnieszki Osieckiej i Jerzego Giedroycia. A wszystko zaczyna się w 1957 roku: Agnieszka Osiecka – dopiero wchodząca w życie, spontaniczna i radosna poetka – przyjeżdża do Paryża. W walizce przemyca opowiadanie narzeczonego, Marka Hłaski, by przekazać je szefowi paryskiej „Kultury”. Jerzy Giedroyć – starszy o trzydzieści lat, intelektualista o smutnych oczach, książę emigracji jest olśniony – jednak nie tylko talentem młodego pisarza, ale przede wszystkim zjawiskową poetką. Połączy ich uczucie – tajemnicze i skomplikowane…

Raphael Honigstein, Radosław Chmiel, Piotr Żelazny

Raphael Honigstein, Radosław Chmiel, Piotr Żelazny

Empik Arkadia - 2018-10-17 18:00

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie wokół niezwykłej postaci - Jürgena Kloppa. Charyzmatyczny wojownik, wulkan energii przy linii bocznej, żywioł oddany swojej pasji, czyli piłce nożnej. Prowadzone przez niego drużyny zawsze dostarczają kibicom piłkarskim emocji i wzruszeń. Podczas spotkania poznamy także kulisy Bundesligi i Ligi Angielskiej. O książce „Jurgen Klopp. Robimy hałas” (Wydawnictwo Znak) będą rozmawiać: Raphael Honigstein - autor książki, Radosław Chmiel - wielki fan Liverpoolu, tłumacz książki, dziennikarz sportowy oraz Piotr Żelazny - dziennikarz sportowy „Rzeczpospolitej”.

Victoria Aveyard

Victoria Aveyard

Empik Arkadia - 2018-10-26 18:00

Zapraszamy wszystkich fanów serii „Czerwona Królowa” na jedyne w Polsce spotkanie z autorką – Victorią Aveyard, która zaprezentuje swoją najnowszą książkę „Wojenna burza” (Wydawnictwo Otwarte). Victorią Aveyard urodziła się i dorastała w małym miasteczku East Longmeadow w stanie Massachusetts. Wyjechała do Los Angeles, aby studiować scenopisarstwo na Uniwersytecie Południowej Kalifornii, i mimo braku pór roku mieszka tam do dziś. Jest pisarką i scenarzystką, która swoją pracę traktuje jak wymówkę, by móc czytać mnóstwo książek i oglądać jeszcze więcej filmów.

Jessica Meinhard

Jessica Meinhard

Empik Arkadia - 2018-10-27 13:00

„Jak jeść słodycze i nie tyć. 100 przepisów na zdrowe słodkości” (Wydawnictwo Pascal) to zbiór receptur na zdrowsze wersje słodkości, bez dodatku cukru, pełnych wartości odżywczych, ale również smaku. Autorka Jessica Meinhard udowadnia w swojej książce, że można jeść słodycze i nie tyć! Znana z Instagrama jako „shining_star_9” sama schudła 17 kg w półtora roku i zmieniła rozmiar ubrań z 42/44 na 36/38. W 2015 r., w ramach postanowienia noworocznego, Jessica Meinhard zdecydowała się na dobre zmienić nawyki żywieniowe i z totalnej kuchennej niezdary, niepotrafiącej zrobić nawet jajecznicy, stała się osobą gotującą z zamiłowania. Korzystając z przepisów Ewy Chodakowskiej, odkrywała nowe smaki i w ten sposób nauczyła się kucharzyć. Teraz motywuje innych do zmian i walki o lepszą wersję siebie, a fit słodycze to część tej zdrowej przygody. Bo Jessica Meinhard to pozytywnie nastawiona do życia entuzjastka wyzwań - wyznająca zasadę „Nigdy się nie poddawaj!”.

Samantha Young

Samantha Young

Empik Arkadia - 2018-10-28 13:00

Samantha Young to bestsellerowa autorka współczesnych powieści obyczajowych dla dorosłych i młodzieży. Zanim jednak na dobre zagościła wśród najpopularniejszych autorek historii miłosnych, pisywała książki fantasy dla młodzieży. Przełomowa okazała się jej pierwsza powieść z zupełnie innego gatunku: współczesny romans dla dorosłych „Wbrew zasadom”, który zapoczątkował nową serię. Jest to również pierwsza książka tej autorki wydana w Polsce: ukazała się w 2013 r. i sprzedała w liczbie ponad 11 tysięcy egzemplarzy. Powieść stała się międzynarodowym bestsellerem i była sprzedawana w dwudziestu pięciu krajach. Najnowsza książka autorki „Ostrożnie z miłością” (Wydawnictwo Burda Media Polska) będzie miała premierę podczas spotkania w empiku.

Paweł Fajdek

Paweł Fajdek

Empik Arkadia - 2018-10-29 18:00

Marzył o tym, by zostać piłkarzem, ale zamiast zdobywać bramki dla reprezentacji, zdołał po latach jedynie zadebiutować w B-klasie. Ojciec chciał zrobić z niego kolarza, ale on jeżdżenie po górach odbierał jako katorgę. Zamiast dwóch kółek wybrał więc jedno duże koło – to znajdujące się na lekkoatletycznym stadionie. Czymkolwiek by się nie zajął, świat prędzej czy później by o nim usłyszał. Bo życie Pawła Fajdka od początku było pełne przygód. O tym wszystkim trzykrotny mistrz świata opowiada w pełnej anegdot i humoru książce „Petarda” (Wydawnictwo SQN). Jak sam zapowiada, na autobiografię przyjdzie jeszcze czas, więc teraz dostarcza świetnej rozrywki, odsłaniając nieco kulis zza lekkoatletycznej kurtyny.

Andrzej Piaseczny

Andrzej Piaseczny

Empik Arkadia - 2018-10-30 18:00

Premiera nowego albumu Andrzeja Piasecznego „25+” (Wydawnictwo Agora) jest najlepszą okazją do spotkania z fanami w empiku. „25+” to pierwsza koncertowa płyta Andrzeja Piasecznego z największymi przebojami w nowych brawurowych wersjach. Zapis ubiegłorocznej trasy koncertowej z okazji 25-lecia jego debiutu scenicznego, która biła rekordy popularności. Dodatkowo na płycie znajdą się dwa premierowe utwory mistrza nastrojowych brzmień.

Do góry